Lineage II

Lineage II: druga część gry MMORPG stworzonej i wydanej przez firmę NCsoft w 2004 roku.

Tak jak w większości gier tego typu, akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie pełnej przygód, walk i mrocznych zagadek. Gra jest typowym MMORPG - gracz zdobywa doświadczenie poprzez zabijanie potworów (mobów) i wykonywanie questów. Jednak głównym atutem Lineage II jest rozgrywka PvP (Player versus Player), w postaci oblężeń zamków (ang. "siege"), turniejów, czy wielkich bitew (możliwość wywołania wojny pomiędzy sojuszami) z udziałem wielu graczy naraz lub umówionych bitkach graczy, . Istnieje też możliwość zabijania innych (nie tylko słabszych) graczy, ale gdy zabijemy gracza, który nie odpowiedział na nasz atak, otrzymujemy status PK (Player Killer), nasz nick jest wyświetlany na czerwono i zwiększa się nasz poziom Karmy oraz zwiększa się ryzyko zgubienia ekwipunku w przypadku śmierci naszego bohatera. Od Prelude aż do C4 postać, która ginąc posiadała karmę, miała zwiększone prawdopodobieństwo utraty przedmiotu z ekwipunku, natomiast w C5 nie traci się posiadanych rzeczy, pod warunkiem, że postać ta ma trzy lub mniej punktów PK (powyżej tej liczby utrata przedmiotów dalej jest możliwa). Aby zmniejszyć Karmę, należy zabijać moby, przy czym im silniejszy mob tym większej ilości punktów karmy się pozbywamy. Aby móc grać należy znaleźć serwer. Istnieją oficjalne serwery (płatne) oraz pirackie, założone na nieoficjalnych, wykradzionych plikach NCsoft'u (serwery te są nielegalne). Lineage 2, jako jeden z niewielu gier typu MMORPG posiada rozbudowaną historie świata, jak i dopowiedziane już 6 hisotrii, zwanych kronikami.

 


Historia gry Lineage 2

Historia Gry Lineage 2

 

Kroniki to potężne aktualizacje do gry ukazujące się średnio co pół roku. Każda nowa kronika charakteryzuje się mnóstwem nowych rzeczy w grze, takich jak nowe bronie, potwory, lokalizacje oraz rasy. Każda nowa kronika to także nowa historia, świata lineage 2, która tworzy spójną trylogię wraz z poprzednimi częściami. Historia lineage 2 podzielona jest także na Sagi.

 

Saga I: The Chaotic Chronicle

Kronika 0: Prelude

Lineage II ruszył 27 Kwietnia 2004 w Ameryce Północnej. Wszyscy gracze zmuszeni byli do zakupu gry, w zamian mogli grać za darmo na oficialnym serwerze. Po jakims czasie NCSoft wprowadził opłaty abonamentowe w wysokości 15$ miesięcznie, tym samym pudełkowa wersja gry stała się bezpłatna.

Od beta testów do Prelude w grze nie nastapiły, żadne zmiany.

Kronika 1: Harbingers of War

Oficialny start nastąpił 29, 2004. Kronika 1: Harbingers of War dodała oblężenia zamków, nowe potwory, questowe przedmioty oraz znacznie powiększyła dotychczasowy świat. To właśnie wtedy pośród wielu questów (zadań) został dodany potężny smok zwany Antharasem.Wiele nowych questów zostało dodanych z myslą o graczach posiadających wysoki level. Pojawiły się takze nowe bronie oraz umiejętności. Dodane zostały clan halle oraz system aukcji. Wzrosła prędkość poruszania się postaci oraz potworów, a takze pojawiły się nowe areny.

Kronika 2 : Age of Splendor

W kronice 1, kiedy jakiś klan zdobył zamek nie miał z tego powodu zbyt wielu zaszczytów. Po kronice 2 która miała premierę 8 grudnia, 2004, dodano manor system. Powstały nowe miasta oraz lokalizacje, takie jak: Heine, Devastated Castle, Tower of Insolence, zamek Innadril, Aden Coliseum, Alligator Island, Field of Whispers, Field of Silence, i inne.

Kronika 3 : Rise of Darkness

Wraz z kroniką 3 ogłoszoną w maju 2005, w świecie lineage 2 powstał Seven Signs.Pociągnęło to za sobą powstanie katakumb i nekropolii.Początkowo również AA(ancient adena) zaburzyła serwerowe rynki. Programiści gry stworzyli latające wiwerny, system subklas oraz bronie/zbroje A grade. Maksymalny level osiagnał 75.

Kronika 4: Scions of Destiny

Scions of Destiny miała premierę 8 lutego, 2006. Zostały wprowadzone nowe lokalizacje, bronie, olimpiady oraz przedmioty dla summonów (przywołańców).

Kronika 5: Oath of Blood

Kronika 5 ruszyła 6 września, 2006. Zwiększono pojemność klanów. Dodano zamki Rune i Schuttgart. Został wprowadzony Demonic Sword Zariche. Dodano takze wiele skilli powyżej 55 lvlu. Maksymalny level wyniósł 80.

 

Saga 2: The Chaotic Throne

Tron 0: Interlude

Nazwę kolejnej sagi Lineage II podano do publicznej wiadomości 12 października, 2006.
Interlude znany jest przedewszystkim z dodania dużej ilości nowych broni oraz potężnej ekspansji w nowych lokalizacjach. To także nowy system walk PvP zwany Duelem.

1 Tron: The Kamael

The 1st Throne wystartował w środę, 12 grudnia 2007. 1st Throne zawiera nową rasę, "Kamael".Oficialne zdjęcia przedstawiają nową postać z jednym skrzydłem, oraz posługującego się czarną magią. 1st Throne ukazuje powiększenie dotychczasowego świata w nowe lokalizacje.


Podstawowe Informacje Techniczne o Grze Lineage 2

 

Podstawowe Informacje Techniczne

 

Producent
NCsoft
Wydawca
NCsoft
Silnik
Unreal Engine 2.0
Data Wydania
27 kwietnia 2004
Gatunek
MMORPG
Tryb Gry
multiplayer
Kategorie Wiekowe
ESRB: Teen (T)
Platforma
Windows
Nośniki
DVD (1)
Kontrolery
klawiatura, mysz

Wstęp do gry Lineage 2

 

Możliwości Gry

O grze...

W grze można rozwijać swoją postać na wiele sposobów. Za zabijanie mobów otrzymujemy doświadczenie (exp) i punkty umiejętności (Sp). Zbierając odpowiednią ilość awansujemy na coraz to wyższe poziomy doświadczenia, z kolei zbieranie Sp pozwala nam na "wykupienie" nowych umiejętności (skills). Każdy serwer przyznaje punkty na innych zasadach. W grze można tworzyć Clans (klany), te z kolei mogą łączyć się w sojusze Ally. Z przypadkowych graczy można także utworzyć Party (grupę). Clan to zorganizowana grupa graczy, którzy mają własny czat i czerpie różne korzyści wynikające z bycia w klanie (np. możliwość uczestnictwa w siege'ach). Klany mogą posiadać własny zamek, własny kodeks oraz lidera. Można tworzyć klany z graczami o różnych rasach i profesjach. Party to najmniej zorganizowana i mniej trwała grupa. Polega na wspólnym poruszaniu się po terenie gry, zabijaniu potworów, wykonywaniu zadań (questów) wspólnie itd. Grając w drużynie przedmioty, exp i sp czy adena uzyskana podczas zabijania mobów dzieli się równo na członków Party. Party może zostać rozwiązane w każdej chwili.

Klany

Kiedy dojdziemy do wniosku, że nasza solowa praca przestaje przynosić efekty, lub jesteśmy znudzeni ciągłym biciem mobów, czas zacząć szukać klanu. Najlepiej zrobić to na forum serwera gry, ale nic nie stoi na przeszkodzie szukania kompanów bezpośrednio w grze. Zaletą klanu jest między innymi:
- pewny sposób znalezienia party,
- dostęp do klanowego Warehouse (magazynu),
- możliwość wyprawy na potężne potwory - Raid Bossy,
- możliwość kontroli zamku,
- dostęp do Clan Hallu (swoisty budynek w danym mieście),
-
możliwość korzystania z buffów, szybszej regeneracji MP i HP,
- odzyskiwanie doświadczenia po śmierci.
A to tylko kilka z pozytywnych cech klanu. Klan może być rozwijany poprzez zwiększanie jego poziomu. Można tego dokonać wykupując poziom za pomocą SP i/lub adeny, a na wyższych lvl`ach poprzez wykonywanie questu.

Wyższy poziom klanu, to większa ilość miejsca oraz więcej potencjalnych członków:
Od 3 lvl klan może posiadać crest (znaczek klanu, koło nicku postaci) oraz prowadzić wojny z innymi klanami a także nadawać tytuł.
Od 4 lvl klan może uczestniczyć w siegu (ataku/obronie zamku) zamek.
Od 5 lvl lider klanu może założyć sojusz.

W C5 wprowadzono 6, 7 i 8 poziom klanu, gdy klan ma te poziomy lider klanu może (za własne SP) nauczyć się umiejętności klanowe, zwiększające statystyki członków klanu. Własny klan można utworzyć, gdy postać osiągnie 10 lvl.

Raid Bossowie

Raid Bossowie to jeden ze sposobów zdobycia broni i przedmiotów wysokiej klasy. Służą one także do wykonania Questa na Subklasę (czyli powtórna 2 profesja na tej samej postaci). Raid Boss to potężny mob, często chroniony przez kilka słabszych. RB, tak samo jak zwykłe moby, dzielą się na poziomy. Jednak nie myślmy, że mając 78lvl możemy samotnie pójść na RB o lvl 20 słabszego. Po pierwsze - takie RB mają czasami po kilka milionów HP, bardzo wysoki atak i obronę, a po drugie - jeśli RB jest od nas słabszy o ponad 9 poziomów zostaniemy na dwie minuty zamienieni w kamień (skill Medusa). Najpopularniejszym sposobem bicia RB jest wyprawa kilku najsilniejszych członków klanu. Z reguły jest to: 1 tank, 1 recharger(SE), 1 healer(bishop), buffer(OL,BD,SWS), 8-14 damage dealerów/nukerów. Ale wszystko zależy od tego jakiego RB sie bije. Przeważnie wystarcza 1 dobre party. RB w Lineage2 pojawiają sie od trzeciej kroniki ale już od C5 zostały bardzo wzmocnione

Castle Siege

Oblężenia zamków to największe bitwy w świecie Lineage 2. Bierze w nich udział czasami kilkaset osób (np. na największy zamek na oficjalnym serwerze). Oblężenie trwa 2 godziny, jeśli w tym czasie jeden z klanów atakujących nie przejmie kontroli nad Świętym Artefaktem, to zamek pozostaje własnością dotychczasowego klanu. Zasady siege są proste: broni klan, do którego należy zamek oraz inne klany które zapiszą się na jego obronę (w przypadku braku właściciela zamku bronią NPC - komputerowi gracze), natomiast stroną atakującą są klany (z 4 lub wyższym poziomem), które się zapiszą po stronie atakującej. Cała rozgrywka polega na tym, aby lider jednego z klanów atakujących "wygrawerował" swoje imię (skill Pieczęć Władcy, ang. Seal of Ruler) na statui (Święty artefakt) znajdującej się w jednym z wewnętrznych pomieszczeń zamku. Najpierw jednak atakujący muszą przebić się na dziedziniec przez grube mury zewnętrzne (względnie bramę) oraz dostać się do zamku wewnętrznego przez kolejne wrota bronione przez obrońców. Po przejęciu artefaktu klany zamieniają się rolami, dzięki czemu obrońcy mają ostatnią szansę odzyskania warowni. Zamki, na które można robić siege: Dion, Gludio, Giran, Aden (stolica), Goddard, Innadril, Schuttgard, Oren. Poprzez siege można zdobyć też Clan Hall (siedzibę klanu, mniejszą i dającą inne profity niż zamek): Kryjówka partyzantów, Siedziba bandytów, Zdewastowany zamek.

Sprzedaż przedmiotów

W grze można ustanowić Private Store (prywatny sklep) z opcją buy lub sell (kupowanie lub sprzedawanie). Wtedy każdy inny gracz może sprzedać graczowi lub kupić coś od niego za określoną ilość adena (Adena - jednostka płatnicza w grze), tak jak w normalnym sklepie. Często skupowane są np. materiały, potrzebne krasnoludom do tworzenia przedmiotów, a na sprzedaż trafiają recepty (potrzebne do tworzenia przedmiotów) nieprzydatne innym rasom oraz stary sprzęt, nieużywany przez właściciela.


Wymagania Sprzętowe w grze Lineage 2

Wymagania Sprzętowe

 

 

Minimalne wymagania
Zalecane wymagania
Procesor
Pentium 4 1,5GHz lub lepszy
Pentium 4 2.4GHz lub lepszy
RAM
Powyzej 512MB
1GB lub wiecej
Karta Graficzna
NVIDIA GeForce 4 TI lub lepsza
3D karta graficzna
GeForceFX 5700 lub lepsza
3D karta graficzna
Polaczenie Internetowe
56K
Szerokopasmowe polaczenie z internetem
Miejsce na dysku
10GB
12GB lub wiecej