Podpinanie się do prywatnego serwera gry Lineage 2

Jak zagrać na prywatnym serwerze...

Podłączenie się do prywatnego serwera jest bardzo proste. Znajdziecie tu opis jak zrobic to krok po kroku.

 

I. Chronicle *

Na samym początku musicie dowiedziec się, na której kronice(wersji) działa serwer (C1, C2, C3, C4, C5, Interlude, Kamael). Zwykle informacja ta umieszczona jest w logo strony lub w bardzo widocznym miejscu. Jeśli jej nie ma poszukajcie w dziale FAQ lub INFO.

*oznacza kronikę(wersję (C1, C2, C3, C4, C5, Interlude, Kamael)

 

II.Ściągnięcie gry

Następnie musimy pobrać takową wersję z oficialnej strony producenta gry: http://www.lineage2.com, lub poprostu poszukać jej w internecie (google).

 

III.Zakładanie konta

W zależności od serwera możemy wyróżnić 3 podstawowe sposoby zakładania konta:

a) na stronie serwera w menu znajdziemy odnośnik (create account lub register),

b) musimy najpierw zarejestrowac się na forum/stronie danego serwera, aby uzyskać dostęp do zakładania konta w grze (create account lub register),

c) konta są zakładane automatycznie podczas I logowania do gry (to co wpiszemy zostanie zapisane jako konto).

 

IV.Patch (łatka)

Gdy już posiadamy konto należy pobrac specjalną łatkę (patch) do danego serwera znajdujący się w dziale download odpowiedniego serwera. Istnieją dwa rodzaje patchów:

-automatyczny instalator, któremu podczas instalacji wystarczy wskazac folder z grą,

-spakowany folder o nazwie "system" , którym należy zastąpic oryginalny folrder "system" znajdujący się w katalogu z grą.**

**Uwaga: Osobiście odradzam zastępowanie oryginalnego folderu "system", ponieważ to może stworzyc problemy w przyszłej zmianie serwera na inny. Najlepiej ściągnięty "system" zapisac w katalogu gdzie znajduje się oryginalny "system" z tymże aby było to możliwe należy zmienic jego nazwę np "systemNAZWA_SERWERA". Wówczas nie będziemy mieli żadnych kłopotów w przyszłości.

A co kiedy nie ma patcha?

Wiele serwerów nie posiada patcha, natomiast połączyć się z nim możemy edytując odpowiedni plik o nazwie "host" w systemie Windows. (C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\). Edycja polega na otworzeniu pliku "host" w np. notatniku oraz zmiana ostatniej linijki (jest to numer IP), na tekst który znajdziemy na stronie serwera (najczęciej dział FAQ lub CONNECT).

 

Od teraz możemy już włączyc grę i cieszyc się :)