Spis Treści

Biblioteka

...

Cresty

...

Ekwipunek w grze Lineage 2

Ekwipunek dostępny w grze


 
źródło: lineage2.com tłumaczenie: lineage2.crib.pl

Galeria gry lineage 2

...

Skille w grze Lineage 2

...

Lineage II

Lineage II: druga część gry MMORPG stworzonej i wydanej przez firmę NCsoft w 2004 roku.

Tak jak w większości gier tego typu, akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie pełnej przygód, walk i mrocznych zagadek. Gra jest typowym MMORPG - gracz zdobywa doświadczenie poprzez zabijanie potworów (mobów) i wykonywanie questów. Jednak głównym atutem Lineage II jest rozgrywka PvP (Player versus Player), w postaci oblężeń zamków (ang. "siege"), turniejów, czy wielkich bitew (możliwość wywołania wojny pomiędzy sojuszami) z udziałem wielu graczy naraz lub umówionych bitkach graczy, . Istnieje też możliwość zabijania innych (nie tylko słabszych) graczy, ale gdy zabijemy gracza, który nie odpowiedział na nasz atak, otrzymujemy status PK (Player Killer), nasz nick jest wyświetlany na czerwono i zwiększa się nasz poziom Karmy oraz zwiększa się ryzyko zgubienia ekwipunku w przypadku śmierci naszego bohatera. Od Prelude aż do C4 postać, która ginąc posiadała karmę, miała zwiększone prawdopodobieństwo utraty przedmiotu z ekwipunku, natomiast w C5 nie traci się posiadanych rzeczy, pod warunkiem, że postać ta ma trzy lub mniej punktów PK (powyżej tej liczby utrata przedmiotów dalej jest możliwa). Aby zmniejszyć Karmę, należy zabijać moby, przy czym im silniejszy mob tym większej ilości punktów karmy się pozbywamy. Aby móc grać należy znaleźć serwer. Istnieją oficjalne serwery (płatne) oraz pirackie, założone na nieoficjalnych, wykradzionych plikach NCsoft'u (serwery te są nielegalne). Lineage 2, jako jeden z niewielu gier typu MMORPG posiada rozbudowaną historie świata, jak i dopowiedziane już 6 hisotrii, zwanych kronikami.

 


Historia gry Lineage 2

Historia Gry Lineage 2

 

Kroniki to potężne aktualizacje do gry ukazujące się średnio co pół roku. Każda nowa kronika charakteryzuje się mnóstwem nowych rzeczy w grze, takich jak nowe bronie, potwory, lokalizacje oraz rasy. Każda nowa kronika to także nowa historia, świata lineage 2, która tworzy spójną trylogię wraz z poprzednimi częściami. Historia lineage 2 podzielona jest także na Sagi.

 

Saga I: The Chaotic Chronicle

Kronika 0: Prelude

Lineage II ruszył 27 Kwietnia 2004 w Ameryce Północnej. Wszyscy gracze zmuszeni byli do zakupu gry, w zamian mogli grać za darmo na oficialnym serwerze. Po jakims czasie NCSoft wprowadził opłaty abonamentowe w wysokości 15$ miesięcznie, tym samym pudełkowa wersja gry stała się bezpłatna.

Od beta testów do Prelude w grze nie nastapiły, żadne zmiany.

Kronika 1: Harbingers of War

Oficialny start nastąpił 29, 2004. Kronika 1: Harbingers of War dodała oblężenia zamków, nowe potwory, questowe przedmioty oraz znacznie powiększyła dotychczasowy świat. To właśnie wtedy pośród wielu questów (zadań) został dodany potężny smok zwany Antharasem.Wiele nowych questów zostało dodanych z myslą o graczach posiadających wysoki level. Pojawiły się takze nowe bronie oraz umiejętności. Dodane zostały clan halle oraz system aukcji. Wzrosła prędkość poruszania się postaci oraz potworów, a takze pojawiły się nowe areny.

Kronika 2 : Age of Splendor

W kronice 1, kiedy jakiś klan zdobył zamek nie miał z tego powodu zbyt wielu zaszczytów. Po kronice 2 która miała premierę 8 grudnia, 2004, dodano manor system. Powstały nowe miasta oraz lokalizacje, takie jak: Heine, Devastated Castle, Tower of Insolence, zamek Innadril, Aden Coliseum, Alligator Island, Field of Whispers, Field of Silence, i inne.

Kronika 3 : Rise of Darkness

Wraz z kroniką 3 ogłoszoną w maju 2005, w świecie lineage 2 powstał Seven Signs.Pociągnęło to za sobą powstanie katakumb i nekropolii.Początkowo również AA(ancient adena) zaburzyła serwerowe rynki. Programiści gry stworzyli latające wiwerny, system subklas oraz bronie/zbroje A grade. Maksymalny level osiagnał 75.

Kronika 4: Scions of Destiny

Scions of Destiny miała premierę 8 lutego, 2006. Zostały wprowadzone nowe lokalizacje, bronie, olimpiady oraz przedmioty dla summonów (przywołańców).

Kronika 5: Oath of Blood

Kronika 5 ruszyła 6 września, 2006. Zwiększono pojemność klanów. Dodano zamki Rune i Schuttgart. Został wprowadzony Demonic Sword Zariche. Dodano takze wiele skilli powyżej 55 lvlu. Maksymalny level wyniósł 80.

 

Saga 2: The Chaotic Throne

Tron 0: Interlude

Nazwę kolejnej sagi Lineage II podano do publicznej wiadomości 12 października, 2006.
Interlude znany jest przedewszystkim z dodania dużej ilości nowych broni oraz potężnej ekspansji w nowych lokalizacjach. To także nowy system walk PvP zwany Duelem.

1 Tron: The Kamael

The 1st Throne wystartował w środę, 12 grudnia 2007. 1st Throne zawiera nową rasę, "Kamael".Oficialne zdjęcia przedstawiają nową postać z jednym skrzydłem, oraz posługującego się czarną magią. 1st Throne ukazuje powiększenie dotychczasowego świata w nowe lokalizacje.


Podstawowe Informacje Techniczne o Grze Lineage 2

 

Podstawowe Informacje Techniczne

 

Producent
NCsoft
Wydawca
NCsoft
Silnik
Unreal Engine 2.0
Data Wydania
27 kwietnia 2004
Gatunek
MMORPG
Tryb Gry
multiplayer
Kategorie Wiekowe
ESRB: Teen (T)
Platforma
Windows
Nośniki
DVD (1)
Kontrolery
klawiatura, mysz

Wstęp do gry Lineage 2

 

Możliwości Gry

O grze...

W grze można rozwijać swoją postać na wiele sposobów. Za zabijanie mobów otrzymujemy doświadczenie (exp) i punkty umiejętności (Sp). Zbierając odpowiednią ilość awansujemy na coraz to wyższe poziomy doświadczenia, z kolei zbieranie Sp pozwala nam na "wykupienie" nowych umiejętności (skills). Każdy serwer przyznaje punkty na innych zasadach. W grze można tworzyć Clans (klany), te z kolei mogą łączyć się w sojusze Ally. Z przypadkowych graczy można także utworzyć Party (grupę). Clan to zorganizowana grupa graczy, którzy mają własny czat i czerpie różne korzyści wynikające z bycia w klanie (np. możliwość uczestnictwa w siege'ach). Klany mogą posiadać własny zamek, własny kodeks oraz lidera. Można tworzyć klany z graczami o różnych rasach i profesjach. Party to najmniej zorganizowana i mniej trwała grupa. Polega na wspólnym poruszaniu się po terenie gry, zabijaniu potworów, wykonywaniu zadań (questów) wspólnie itd. Grając w drużynie przedmioty, exp i sp czy adena uzyskana podczas zabijania mobów dzieli się równo na członków Party. Party może zostać rozwiązane w każdej chwili.

Klany

Kiedy dojdziemy do wniosku, że nasza solowa praca przestaje przynosić efekty, lub jesteśmy znudzeni ciągłym biciem mobów, czas zacząć szukać klanu. Najlepiej zrobić to na forum serwera gry, ale nic nie stoi na przeszkodzie szukania kompanów bezpośrednio w grze. Zaletą klanu jest między innymi:
- pewny sposób znalezienia party,
- dostęp do klanowego Warehouse (magazynu),
- możliwość wyprawy na potężne potwory - Raid Bossy,
- możliwość kontroli zamku,
- dostęp do Clan Hallu (swoisty budynek w danym mieście),
-
możliwość korzystania z buffów, szybszej regeneracji MP i HP,
- odzyskiwanie doświadczenia po śmierci.
A to tylko kilka z pozytywnych cech klanu. Klan może być rozwijany poprzez zwiększanie jego poziomu. Można tego dokonać wykupując poziom za pomocą SP i/lub adeny, a na wyższych lvl`ach poprzez wykonywanie questu.

Wyższy poziom klanu, to większa ilość miejsca oraz więcej potencjalnych członków:
Od 3 lvl klan może posiadać crest (znaczek klanu, koło nicku postaci) oraz prowadzić wojny z innymi klanami a także nadawać tytuł.
Od 4 lvl klan może uczestniczyć w siegu (ataku/obronie zamku) zamek.
Od 5 lvl lider klanu może założyć sojusz.

W C5 wprowadzono 6, 7 i 8 poziom klanu, gdy klan ma te poziomy lider klanu może (za własne SP) nauczyć się umiejętności klanowe, zwiększające statystyki członków klanu. Własny klan można utworzyć, gdy postać osiągnie 10 lvl.

Raid Bossowie

Raid Bossowie to jeden ze sposobów zdobycia broni i przedmiotów wysokiej klasy. Służą one także do wykonania Questa na Subklasę (czyli powtórna 2 profesja na tej samej postaci). Raid Boss to potężny mob, często chroniony przez kilka słabszych. RB, tak samo jak zwykłe moby, dzielą się na poziomy. Jednak nie myślmy, że mając 78lvl możemy samotnie pójść na RB o lvl 20 słabszego. Po pierwsze - takie RB mają czasami po kilka milionów HP, bardzo wysoki atak i obronę, a po drugie - jeśli RB jest od nas słabszy o ponad 9 poziomów zostaniemy na dwie minuty zamienieni w kamień (skill Medusa). Najpopularniejszym sposobem bicia RB jest wyprawa kilku najsilniejszych członków klanu. Z reguły jest to: 1 tank, 1 recharger(SE), 1 healer(bishop), buffer(OL,BD,SWS), 8-14 damage dealerów/nukerów. Ale wszystko zależy od tego jakiego RB sie bije. Przeważnie wystarcza 1 dobre party. RB w Lineage2 pojawiają sie od trzeciej kroniki ale już od C5 zostały bardzo wzmocnione

Castle Siege

Oblężenia zamków to największe bitwy w świecie Lineage 2. Bierze w nich udział czasami kilkaset osób (np. na największy zamek na oficjalnym serwerze). Oblężenie trwa 2 godziny, jeśli w tym czasie jeden z klanów atakujących nie przejmie kontroli nad Świętym Artefaktem, to zamek pozostaje własnością dotychczasowego klanu. Zasady siege są proste: broni klan, do którego należy zamek oraz inne klany które zapiszą się na jego obronę (w przypadku braku właściciela zamku bronią NPC - komputerowi gracze), natomiast stroną atakującą są klany (z 4 lub wyższym poziomem), które się zapiszą po stronie atakującej. Cała rozgrywka polega na tym, aby lider jednego z klanów atakujących "wygrawerował" swoje imię (skill Pieczęć Władcy, ang. Seal of Ruler) na statui (Święty artefakt) znajdującej się w jednym z wewnętrznych pomieszczeń zamku. Najpierw jednak atakujący muszą przebić się na dziedziniec przez grube mury zewnętrzne (względnie bramę) oraz dostać się do zamku wewnętrznego przez kolejne wrota bronione przez obrońców. Po przejęciu artefaktu klany zamieniają się rolami, dzięki czemu obrońcy mają ostatnią szansę odzyskania warowni. Zamki, na które można robić siege: Dion, Gludio, Giran, Aden (stolica), Goddard, Innadril, Schuttgard, Oren. Poprzez siege można zdobyć też Clan Hall (siedzibę klanu, mniejszą i dającą inne profity niż zamek): Kryjówka partyzantów, Siedziba bandytów, Zdewastowany zamek.

Sprzedaż przedmiotów

W grze można ustanowić Private Store (prywatny sklep) z opcją buy lub sell (kupowanie lub sprzedawanie). Wtedy każdy inny gracz może sprzedać graczowi lub kupić coś od niego za określoną ilość adena (Adena - jednostka płatnicza w grze), tak jak w normalnym sklepie. Często skupowane są np. materiały, potrzebne krasnoludom do tworzenia przedmiotów, a na sprzedaż trafiają recepty (potrzebne do tworzenia przedmiotów) nieprzydatne innym rasom oraz stary sprzęt, nieużywany przez właściciela.


Wymagania Sprzętowe w grze Lineage 2

Wymagania Sprzętowe

 

 

Minimalne wymagania
Zalecane wymagania
Procesor
Pentium 4 1,5GHz lub lepszy
Pentium 4 2.4GHz lub lepszy
RAM
Powyzej 512MB
1GB lub wiecej
Karta Graficzna
NVIDIA GeForce 4 TI lub lepsza
3D karta graficzna
GeForceFX 5700 lub lepsza
3D karta graficzna
Polaczenie Internetowe
56K
Szerokopasmowe polaczenie z internetem
Miejsce na dysku
10GB
12GB lub wiecej


Podstawowe Mechanizmy w grze Lineage 2

Znajdziesz tutaj opisy podstawowych systemów rządzących światem Lineage 2. Są wśród nich między innymi: Oblężenia, Olimpiady, Seven Signs etc..

Augmentacja w grze Lineage 2

Augmentacja

Augmentacja Broni

Każdy gracz może zwiększyć możliwości swojej broni poprzez augmentację. Można jej dokonać u Blacksmitha w każdym mieście, z wyjątkiem wiosek startowych oraz Gludin Village.

Wszystkie bronie od C grade do S grade mogą być poddane augmentacji. Bronie C oraz B wymagają gemstonów D, natomiast bronie A oraz S wymagają gemstonów C.

Do każdej augmentacji wymagany jest Life Stone (kamień życia) oraz gemstony. Life Stone można zdobyć dropiąc go z potworków. W przypadku Life Stone-ów high-level dużo łatwiej zdobyć je z Raid Bossów. Life Stone pokazuje lvl postaci jaka może go używać.

Augmentacji należy dokonywać w następującej kolejności:
- wybieramy broń a następnie przeciągamy ją z ekwipunku do okna augumentacji w odpowiednie miejsce,
- następnie operację tą powtarzamy dla Life Stone-a oraz gemstonów.
- teraz klikamy przycisk Augment

Augmentacja

Blacksmith może równiez usunąć augmentację z naszej broni za darmo.

Bonusy wzmacniania

To czym nasza broń zostanie wzmocniona zależy wyłącznie od rodzaju Life Stone-a. Skuteczność wynosi 100%. Wyróżniamy następujące typy bonusów dla broni:
- zwiększenie podstawowych statystyk postaci (STR, CON, INT, MEN)
- zwiększenie statystyk bojowych ( P.Atk., P.Def.,
M.Atk., Accuracy, itd.)
- dodatkowe skille (Aktywne, Pasywne, Umiejętności szansy)

Augmentacja nie zadziała gdy lvl Life Stone-a jest wiekszy niż lvl postaci. Gdy broń jest po augmentacji zmienia się jej nazwa.

Szczegóły

Broń którą poddano augmentacji nie może byc wymieniona, zgubiona, sprzedana, przerzucona na inną postać lub przetrzymywana w magazynie (WH). Aby móc wykonać te czynności należy wcześniej zdjąć augmentację z przedmiotu.

Bronie z SA (Special Abilities) mogą byc normalnie augmentowane. Możliwe jest tez dodawanie SA na już posiadającą augmentację broń. Nawet jeśli usuniesz augmentację z broni, jej SA pozostanie bez zmian.

Broń, która posiada augmentację nie może być użyta do wykonania dual mieczy (podwójnych mieczy). Takiej broni nie można też wymienić u Blacksmith-a of Mammon.

Augmentacja


Dyes oraz Symbole w grze Lineage 2

Dyes (farbki) oraz Symbols (symbole)

Pewne przedmioty w Lineage II mogą zmieniać podstawowe atrybuty (STR, DEX, CON, INT, WIT, MEN) twoich postaci.

Parametr Efekt
STR Zwiększa ilość zadawanych obrażeń fizycznych.
DEX Zwiększa szybkość ataku, szybkość skilli fizycznych, celność, uniki, szansę na krytyczne uderzenie, szansę na skille sztyleciarzy (np Deadly Blow), szansę na obronę tarczą oraz szybkość poruszania się.
CON Zwiększa maksymalna ilość HP oraz CP, szybkość regeneracji HP, udźwig, czas wstrzymania oddechu pod wodą, poprawia odporność na ogłuszenia oraz krwawienie.
INT Zwiększa obrażenia od magicznych ataków oraz szansę powodzenia klątw.
WIT Zwiększa szansę na krytyk magiczny, przyśpiesza rzucanie zaklęć, zwiększa odporność na klątwy, unieruchomienie, zwiększa szybkość odnawiania się skilli magicznych.
MEN Zwiększa odporność na magię, maksymalne MP, szybkość regeneracji MP. Poprawia odporność na klątwy. Zmniejsza szansę na przerwanie skillu magicznego.

Aby zmienić swoje standardowe parametry musisz udać się do Symbol Markera, którego znajdziesz w Grocery/Magic Shopie.

Dyes (farbki)

Są to przedmioty służące do zmiany statystych postaci. Mogą być używane od 20 lvl-u. Maksymalnie jedną statystykę postaci można zwiększyć o 5 jednostek. Zmiana parametrów wiąże się z pewnymi ograniczeniami:

Kombinacja symboli Może być stosowana przez następujące klasy
STR, CON, DEX wszystkie klasy
INT, MEN Human Wizard, Sorcerer, Necromancer, Warlock, Elven Wizard, Spellsinger, Elemental Summoner, Dark Wizard, Spellhowler, Phantom Summoner
INT, WIT Human Wizard, Sorcerer, Necromancer, Warlock, Elven Wizard, Spellsinger, Elemental Summoner, Dark Wizard, Spellhowler, Phantom Summoner, Warrior, Human Knight, Paladin, Rogue, Gladiator, Warlord, Dark Avenger, Treasure Hunter, Hawkeye, Elven Knight, Temple Knight, Swordsinger, Plainswalker, Silver Ranger, Palus Knight, Assassin, Shillien Knight, Bladedancer, Abyss Walker, Phantom Ranger, Orc Raider, Orc Monk, Destroyer, Tyrant, Scavenger, Artisan, Bounty Hunter, Warsmith
MEN, WIT Human Wizard, Sorcerer, Necromancer, Warlock, Elven Wizard, Spellsinger, Elemental Summoner, Dark Wizard, Spellhowler, Phantom Summoner, Cleric, Bishop, Prophet, Elven Oracle, Elven Elder, Shillien Oracle, Shillien Elder, Orc Shaman, Overlord, Warcryer

Usuwanie Symboli

Aby usunąć wcześniej zamontowany symbol musisz udać się do Symbol Markera. Usuwanie symboli jest darmowe. Po tym zabiegu w ekwipunku pozostanie ci 5 z 10 wcześnej użytych do malowania dye-ów.

 


Enchantowanie przedmiotów w grze Lineage 2

Enchantowanie

Enchantowanie Przedmiotów

Niektóre bronie oraz zbroje mogą być wzmacniane poprzez używanie specjalnych zwojów zwanych:
- Scroll: Enchant Weapon
- Scroll: Enchant Armor
Dla każdego rodzaju (grade) broni oraz zbroii istnieją inne scrolle. Przedmioty no-grade nie mogą być enchantowane.

Enchantowanie

Prawie wszystkie bronie i zbroje mogą być bezpiecznie podnoszone do poziomu +3, natomiast enchantowanie powyżej wiąże się z ryzykiem rozbicia broni na kryształy. Jedynie zbroje jednoczęściowe mogą być wzmacniane bezpiecznie na +4.

Bronie, które zostały podniesione na +4 świecą na jasny srebrny kolor. Wraz z poziomem wzmocnienia poświata na broni przechodzi w głęboki niebieski kolor (najmocniejszą barwę niebieską zobaczyć można przy poziomie +15), a następnie w głęboki czarwony (czerwona barwa zaczyna się od poziomu +16). Każdy następny level wzmocnienia zwiększa możliwości bojowe broni (atak magiczny oraz fizyczny).

Kiedy enchantowanie się nie powiedzie, broń rozpadnie się na kryształy, których ilość zależy od rodzaju broni oraz poziomu wzmocnienia.

Blessed Scrolls of Enchant Weapon/Armor jest podobny do zwykłego Scrolla: Enchant Weapon/Armor. Zwoje różnią się tym, iż po niepowodzeniu Blessed Scroll nie rozbija broni lecz zeruje enchant na broni do poziomu +0.

Enchantowanie Zbroii

Dodatkowe efekty uzyskuje się kiedy zbroja oraz wszystkie jej elementy zostaną podniesione do poziomu +6 oraz wyższego. Dodatkowe elekty są różne dla każdego zestawu zbroii.

Enchantowanie Umiejętności (Skille)

Aby uzyskać możliwość wzmacniania skilli, postać musi ukończyć zadanie na III profesję. Nie każdy skill może być enchantowany. W zależności od rodzaju, każda umiejętność może być podnoszona na jednej z kilku (najczęściej 3) płaszczyzn. Przykładowo skill Ultimate Defence można wzmacniać poprzez zwiększenie długości jego trwania, zwiększenia p.defa przez niego dodawanego lub skrócenie czasu potrzebnego na odnowienie się skilla.

Do enchantowania umiejętności wymagany jest przedmiot o nazwie: The Secret Book of Giants, oraz wymagane są punkty SP.

Istnieje możliwość, iż enchantowanie skilla nie powiedzie się. Wówczas jego poziom jest zerowany do poziomu +0. Szansa na powodzenie wzmocnienia umiejętności maleje wraz z każdym następnym poziomem wzmocnienia.

 

 

 


Klany w grze Lineage 2

Klany

Przegląd

Każdy klan jest tworzony przez lidera (lorda) klanu, oraz jego członków. Nowo powstały klan może posiadać jedynie 10 członków. Wraz ze wzrostem poziomu klanu jego pojemność może osiągnąć 140 postaci.

Klan lvl
Członkowie
Akademia
1st Royal Guard
2nd Royal Guard
1st Order of Knights
2nd Order of Knights
3rd Order of Knights
4th Order of Knights
Maksymalna ilość członków
0
10
0
0
0
0
0
0
0
10
1
15
0
0
0
0
0
0
0
15
2
20
0
0
0
0
0
0
0
20
3
30
0
0
0
0
0
0
0
30
4
40
0
0
0
0
0
0
0
40
5
40
20
0
0
0
0
0
0
60
6
40
20
20
20
0
0
0
0
100
7
40
20
20
20
10
10
10
10
140
8
40
20
20
20
10
10
10
10
140

Tworzenie klanu

Każda postać powyżej 10 levelu może założyć własny klan. Kiedy już dana osoba osiągnie wymagany poziom, musi udać się do odpowiedniego NPC, odpowiadającego za tworzenie klanu. Nazwa klanu może mieć długość co najwyżej 16 liter (wliczając spacje).

Opuszczanie klanu

Członek klanu może w każdej chwili go opuścić, ale wiąże się to z pewnymi karami.
- Jeżeli klan lider chce wyrzucić członka musi wejść w zakładkę Akcje > Klan, a następnie zaznaczając na liście odpowiednią osobę kliknąć Dismiss. Wyrzucona osoba musi odczekać 24h aby móc przyłączyć się do innego klanu. Może także bez czekania założyć własny. Kiedy ktoś zostaje wyrzucony z klanu, również klan musi odczekać 24h aby móc przyjmować nowych członków.
- Jeżeli to gracz chce opuścić klan, może to zrobić w zakładce Akcje > Klan, klikając na przycisk Leave. Kiedy to postać sama wyjdzie z klanu, musi odczekać 24h aby wejść do nowej organizacji, z kolei klan może przyjmować nowych graczy odrazu.

Zmiana lidera klanu

Lider klanu może przekazać własne prawa innemu członkowi klanu. Lider musi poprosić o zmiane lidera klanu odpowiedniego NPC, który odpowiada za sprawy klanowe. Nowy lider klanu przejmuje role poprzedniego podczas nastepnego dnia.

Rozwiązywanie klanu

Każdy lider klanu może rozwiązać klan bez zgody członków klanu. Rozwiązanie klanu dokonuje sie u tej samej osoby, u której został on stworzony. Zabiera to 7 dni kalendarzowych. Skille klanowe przepadają odrazu, natomiast chat klanowy jest dostępny do całkowitego rozwiązania klanu. Klan nie może zostać rozwiązany gdy jest w stanie wojny. Osoby które opuszczą organizację w trakcie tych 7 dni muszą odczekać 24h kary, natomiast tych którzy dotrwają do końca istnienia klanu, kara nie obowiązuje. Klan lider, który rozwiąże klan dostaje karę w postaci utraty doświadczenia, równej utracie doświadczenia po śmierci. Nie może również założyć nowego klanu przez następne 10 dni roboczych.

Levele klanu

Level klanu może być na bieżąco zwiększany. Wzraz z jego wzrostem pojawiają się nowe skille klanowe. Dzięki nim klan rośnie w siłę, zwiększają się jego możliwości bojowe, praktyczne i funkcjonalne. Wyższy level klanu oznacza większą siłę.

Klan

Poniższa lista przedstawia wymagania dotyczące, każdego levelu klanu.

Level Klanu
SP
Adena
Wymagane przedmioty
Punkty reputacji
Wymagana ilość członków
1
30,000
650,000
-
0
1 lub więcej
2
150,000
2,500,000
-
0
1 lub więcej
3
500,000
0
Blood Mark
0
1 lub więcej
4
1,400,000
0
Alliance Manifesto
0
1 lub więcej
5
3,500,000
0
Seal of Aspiration
0
1 lub więcej
6
0
0
-
10,000
30 lub więcej
7
0
0
-
20,000
80 lub więcej
8
0
0
-
40,000
120 lub więcej

Porozmawiaj z Sir Kristof Rodemai w Giran w celu uzyskania informacji o Alliance Manifesto, oraz z Sir Gustaf Athebaldt w Oren aby uzyskać więcej informacji odnośnie Seal of Aspiration.

Poniższa tabela przedstawia banusy jakie klan dostaje za każdy kolejny level:

Level 0 Level 1 Level 2

-Liczba członków: 10,
-Możliwość wyrzucania członków,
-Klanowy chat

-Liczba członków: 15,
-Klanowy magazyn,
-Liczba członków: 20,
-Możliwość kupna klanowych pomieszczeń,
-System wiadomości klanowych
Level 3 Level 4 Level 5

-Liczba członków: 30,
-Klanowy emblemat,
-Klanowy tytuł,
-Klanowy herb,
-Klanowe wojny,
-Ogłoszenia klanowe,

-Liczba członków: 40,
-Uczestnictwo w oblężeniach,
-Headquarters,
-Seal of Ruler,
-Zarządzanie zamkiem,
-Liczba członków: 60,
-Tworzenie sojuszów,
-Tworzenie akademii,
-Zbieranie punktów reputacji,
-Nauka skilli klanowych,
Level 6 Level 7 Level 8

-Liczba członków: 100,
-Tworzenie Royal Guard,
-Nauka skilli klanowych,

-Liczba członków: 140,
-Tworzenie Order of Knights,
-Nauka skilli klanowych,
-Nauka skilli klanowych

Royal Guards oraz Order of Knights

Kiedy lider klanu podniesie jego level dzieki punktom reputacji, może on utworzyć wyspecjalizowane jednostki zwane Royal Guards( Królewska Straż) oraz Order of Knights (Zakon Rycerski).

Royal Guards( Królewska Straż)

Kiedy klan osiągnie 6 level, Królewska Straż może zostać utworzona. Zanim jednostka ta zostanie utworzona, jeden z członków klanu musi zostać mianowany administratorem Staży Królewskiej. To on będzie w przyszłości mianował strażników, których maksymalna ilość w klanie może wynieść 20.

Order of Knights (Zakon Rycerski)

Kiedy klan osiągnie 7 level, Zakon Rycerski może zostać utworzony. Zanim jednak to nastąpi, jeden z członków klanu musi zostać mianowany administratorem Zakonu. To on będzie w przyszłości mianował rycerzy, których maksymalna ilość w klanie może wynieść 10.

Rozwiązywanie

Raz stworzona Straż Królewska / Zakon Rycerski nie może zostać rozwiazany. Nawet jeżeli administrator jednostki odejdzie z klanu, ta pozostaje. Na lidera klanu spada obowiązek mianowania nastepnego administratora.

Struktura organizacyjna w klanie:

Klan struktura

Akademia klanowa

Akademia ułatwia grę nowym graczom, a także klanom ułatwia pozyskiwanie nowych graczy na przyszłość. Tylko klany powyzej 5 lvl-u mają dostep do akademii. Każda postać, która posiada maksysmalnie 39 lvl oraz nie posiada jeszcze 2 profesji może zostać dołączona do akademii. Maksymalna ilość członków w akademii wynosi 20. Klan lider, może utworzyć akademię u odpowiedniego NPC, odpowiedzialnego za sprawy klanowe (np: High Priest)

Bonusy płynące z akademii

Kiedy jakiś członek akademii dokona zmiany profesji na drugą, automatycznie zostaje wydalony z akademii, natomiast klan otrzymuje punkty reputacji. Może on wówczas wrócić do klanu jako pełnoprawny członek lub poszukać innego.

Prawa członków Akademii

Nazwa klanu u członka akademii jest ta sama, lecz wyświetlana jest na żółto. Akademia może używać zarówno klanowego chatu jak i sojuszowego chatu. Członek akademii nie może zostać przyjęty do innego klanu ani posiadać tutyłu klanowego. Posiada natomiast herb.

Rangi graczy

Rangi graczy opierają się najczęściej na zaangażowaniu danego gracza w życie klanu. Związane są z levelem klanu oraz pozycją w klanie. Każdy gracz może sprawdzić rangę innego gracza w klanie. Herosi (Hero) oraz Szlachcice (Nobless) posiadają specialne rangi w klanie.

Ranga
Level 5 klanu oraz gracze bezklanowi
Level 6 klanu
Level 7 klanu
Level 8 klanu
Vagabond
bezklanowy
Vassal
klanowicz
Vassal
członek akademii
członek akademii
członek akademii
Heir
członek klanu z minimum 5 lvlem
członek straży królewskiej
członek zakonu rycerskiego
Knight
lider klanu z lvlem 5
członek klanu
członek straży królewskiej
członek zakonu rycerskiego
Elder
lider klanu powyżej 5 lvlu
strażnik królewski
członek klanu
strażnik królewski
Baron
nobless
lider
rycerz zakonu
członek klanu
Viscount
kapitan straży królewskiej
rycerz
Count
lider
kapitan straży królewskiej
Marquis
Hero
lider


Nobless (tytuł szlachecki) w grze Lineage 2.

Nobless (Szlachcic)

Gracz, który osiągnie na swojej subklasie level 75 oraz ukończy zadanie Path to a Noblesse ma możliwość zostania Nobless (czyli szlachetnie urodzonym). Każdy Nobless otrzymuje specialne umiejętności, szczególnie przydatne podczas oblężeń, raid bossów oraz pojedynków. Skille nobless mogą być używane na każdej z subklas, także na klasie głównej.

Nobless

Możliwości Nobless

Każdy szlachcic ma dostęp do ekskluzywnych teleportów, dzięki którym może przemieszczać się do normalnie niedostepnych lokalizacji. Może on również nadawać sobie tytuł, bez konieczności należenia do jakiegokolwiek klanu. Każdy nobless zostaje także nagrodzony specialnymi akcesoriami, niedostępnymi dla zwykłych graczy. Są wśród nich ozdoby na głowę, włosy. Przedmioty te mogą być jedynie usunięte z ekwipunku, co oznacza iż nie można ich sprzedać ani podarować innym graczom.

W pojedynkach Gracz kontra Gracz zdolności Noblessa wzrastają. Szlachetnie urodzony podobnie jak Lider klanu ma dostęp do statystyk oblężenia (/siegestatus), aktualizowanych co 30 sekund.

Umiejętności Nobless

Blessing of Nobless - buff który można dać zarówno sobie jak i innym graczom. Przywraca on wszystkie buffy postaci która została zabita, a nastepnie wskrzeszona. Wymaga on 5 spirit ore.
Strider Siege Assault - szlachcic który dosiada stridera ma możliwość zwiększenia swojego ataku przeciwko murom oraz bramie, podczas oblężenia. Wymaga 5 spirit ore.
Build Advanced Headquarters - Nobless, który jest klan liderem ma możliwość przyzwania trzęsienia ziemi. Umiejętność ta wymaga 300 kryształów C.
Wyvern Aegis - Nobless, który jest liderem klanu ma możliwość zwiększenia swojej obrony przeciwko magii, podczas latania na Wiwernie.Wymaga 20 spirit ore.
Summon CP Potion - Przyzywa 20 High-Grade CP potionów. Kosztuje 80 soul ore.
Fortune of Nobless - zwiększa szansę na drop w party. Pobiera 4 Lucky Charm: A grade.
Harmony of Nobless - ta umiejętność skupia w sobie siły 4 indywidualnych magów: (Sorcerer, Spellsinger, i Spellhowler). Wygenerowana w ten sposób energia jest bardzo potężna, 2x silniejsza od Elemental Assault.
Symphony of Nobless - ta umiejętność skupia w sobie siły 8 indywidualnych magów: (Sorcerer, Spellsinger, i Spellhowler). Jest to jeden z najsilniejszych ataków w grze, 4x silniejszy od Elemental Assault.

 


Special Abilities (SA) w grze Lineage 2

Special Abilities (specjalne możliwości broni)

Special Abilities jest to możliwość podniesienia skuteczności i efektywności naszej broni i postaci którą otrzymaliśmy wraz z wprowadzeniem kroniki 4. SA można stosować w broniach od C-grade do S-grade. Każda z broni ma swoje trzy właściwości w zależności od założonego na nią kryształu. Kryształy służące do zrobienia na broni SA są w kolorach niebieskim, czerwonym i zielonym. Odpowiednio wylevelowany kryształ na broń można założyć u kowala (Blacksmith). W zależności od serwera aby móc robić SA należy albo nie potrzba mieć ukończonego questa. Poniżej zamieszczamy spis właściwości, które można 'założyć' na broń poprzez SA oraz ich znaczenie.

SA

Właściwość
Opis - znaczenie
Acumen
Zwiększa casting speed
Anger
Zwiększa power atak kiedy HP spadnie poniżej podanej wartości
Back Blow
Zwiększa szansę na zadanie ciosu krytycznego gdy atakujemy od tyłu
Bodili Blessing
Szansa na rzucenie body blessing na cel, gdy używa się białej magii
Cheap Shot
MP zużywana przy strzale jest mniejsza niż normalnie
Conversion
Zwiększa maksymalne MP zmniejszając maksymalne HP
Critick Anger
Zmniejsza HP powodując obrażenia przy zadaniu ciosu krytycznego
Critick.Bleed
Powoduje dodatkowe krwawienie przy zadaniu ciosu krytycznego
Critick Damage
Daje dodatkowe obrażenia przy zadaniu ciosu krytycznego
Critick Drain
Absorbuje HP przeciwnika przy zadaniu ciosu krytycznego
CritickPoison
Powoduje zatrucie przy zadaniu ciosu krytycznego
Critick Stunt
Zwiększa szansę na sparaliżowanie przy zadaniu ciosu krytycznego
Empower
Zwiększa magic atak
Evasion
Zwiększa możliwośc uniknięcia ataku przeciwnika
Focus
Zwiększa szansę na zadanie ciosu krytycznego
Guidance
Zwiększa szansę na trafienie w czasie ataku
Haste
Zwiększa szybkość ataku.
Health
Zwiększa HP o 25%
Light
Zmniejsza wagę broni
Long Blow
Zwiększa zasięg ataku
Magic Chaos
Szansa na rzucenie chaosu gdy używa się czarnej magii.
Magic Damage
Dodatkowe obrażenia przy użyciu magii
Magic Focus
Szansa na rzucenie Focus gdy używa się białej magii
Magic Hold
Szansa na rzucenie Root gdy używasz czarnej magii
Magic Paralize
Szansa na rzucenie paraliżu przy rzucaniu czarnej magii
Magic Poison
Szansa na rzucenie trucizny podczas używania czarnej magii
Magic Power
Podczas rzucania czaru zwiększa się zużycie MP i moc zaklęcia
Magic Regeneration
Regeneruje HP celu gdy używa się białej magii
Magic Silance
Szansa na rzucenie ciszy podczas używania czarnej magii
Magic Weknes
Szansa na rzucenie osłabienia podczas używania czarnej magii
Mana Up
Zwiększa max MP
Mental Shield
Szansa na rzucenie Mentalnej Tarczy gdy używa się białej magii
Mister
Zmniejsza się zużycie soulshotow podczas wystrzału
Rsk.Evasion
Zwiększa się możliwośc uniknięcia ciosu gdy spada HP
Rsk.Focus
Zwiększa się szansa na zadanie ciosu krytycznego gdy spada HP
Rsk.Haste
Zwiększa się szybkość ataku gdy HP spada

 Kryształy (Soul Crystals) wymagane dla odpowiedniej broni.

Typ

Grade

Broń (lvl kryształu)

Czerwony

Zielony

Niebieski

Topory
C
Stick of Faith (5)
Mana Up
Magic Hold
Magic Shield
C
Battle Axe (5)
Anger
Rsk.Focus
Haste
C
Big Hammer (5)
Health
Rsk.Focus
Haste
C
Silver Axe (5)
Anger
Rsk.Focus
Haste
C
Skull Graver (5)
Anger
Health
Rsk.Focus
C
Dwarven War Hammer (6)
Anger
Health
Haste
C
Club of Nature (7)
Magic Hold
Magic Mental Shield
Acumen
C
Mace of The Underworld (7)
Mana Up
Magic Silence
Conversion
C
Nirvana Axe (7)
Magic Poison
Magic Power
Magic Weakness
C
Stick of Eternity (7)
Empower
Rsk., Evasion
Bless the Body
C
War Axe (7)
Anger
Health
Haste
C
Yaksa Mace (8)
Anger
Health
Rsk. Focus
B
Heavy War Axe (9)
Anger
Health
Rsk. Focus
B
Art of Battle Axe (10)
Health
Rsk. Focus
Haste
B
Deadman's Glory (10)
Anger
Health
Haste
A
Meteor Shower (11)
Focus
Critical Bleed
Rsk. Haste
A
Elysian Axe (12)
Health
Anger
Critical Drain
S
Arcana Mace (13)
Acumen
MP Regeneration
Mana Up
S
Basalt Battlehammer (13)
HP Drain
Health
HP Regeneration
Dwuręczne topory
C
Crystal Staff (5)
Rsk. Evasion
Mana Up
Bodily Blessing
C
Heavy Doom Axe (5)
Magic Poison
Magic Weakness
Magic Chaos
C
Heavy Doom Hammer (5)
Magic Regeneration
Mental Shield
Magic Hold
C
Cursed Staff (6)
Magic Hold
Magic Poison
Magic Weakness
C
Inferno Staff (7)
Acumen
Magic Silence
Magic Paralyze
C
Paagrio Hammer (7)
Rsk. Evasion
Magic Poison
Magic Weakness
C
Paradia Staff (7)
Magic Regeneration
Mental Shield
Magic Hold
C
Sage's Staff (7)
Magic Hold
Magic Poison
Magic Weakness
C
Paagrio Axe (7)
Mana Up
Magic Weakness
Magic Chaos
C
Deadman's Staff (8)
Magic Regeneration
Mental Shield
Magic Hold
C
Demon's Staff (8)
Magic Poison
Magic Weakness
Magic Chaos
C
Ghoul's Staff (8)
Rsk. Evasion
Mana Up
Bodily Blessing
B
Sprite's Staff (9)
Magic Regeneration
Mental Shield
Magic Hold
B
Staff of Evil Spirit (10)
Magic Focus
Bodily Blessing
Magic Poison
A
Dasparion's Staff (11)
Mana Up
Conversion
Acumen
A
Branch of The Mother Tree (12)
Conversion
Magic Damage
Acumen
S
Imperial Staff (13)
Empower
MP Regeneration
Magic Hold
S
Dragon Hunter Axe (13)
HP Regeneration
Health
HP Drain
Łuki
C
Crystallized Ice Bow (5)
Guidance
Evasion
Quick Recovery
C
Elemental Bow (5)
Guidance
Miser
Quick Recovery
C
Noble Elven Bow (6)
Evasion
Miser
Cheap Shot
C
Akat Long Bow (7)
Guidance
Evasion
Miser
C
Eminence Bow (8)
Guidance
Miser
Cheap Shot
B
Dark Elven Long Bow (9)
Evasion
Critical Bleed
Miser
B
Bow of Peril (10)
Guidance
Quick Recovery
Cheap Shot
A
Carnage Bow (11)
Light
Critical Bleed
Mana Up
A
Soul Bow (12)
Cheap Shot
Quick Recovery
Critical Poison
S
Draconic Bow (13)
Cheap Shot
Focus
Critical Slow
Sztylety
C
Cursed Dagger (5)
Critical Bleed
Critical Poison
Rsk. Haste
C
Dark Elven Dagger (5)
Focus
Back Blow
Rsk. Haste
C
Soulfire Dirk (6)
Magic Hold
Magic Silence
Mana Up
C
Stiletto (6)
Critical Bleed
Critical Poison
Rsk. Haste
C
Dark Screamer (7)
Evasion
Focus
Critical Bleed
C
Grace Dagger (7)
Evasion
Focus
Back Blow
C
Crystal Dagger (8)
Critical Bleed
Critical Poison
Critical Damage
B
Hell Knife (9)
Mental Shield
Magic Weakness
Magic Regeneration
B
Kris (9)
Evasion
Focus
Back Blow
B
Demon's Sword (10)
Critical Bleed
Critical Poison
Critical Damage
A
Bloody Orchid (11)
Focus
Back Blow
Critical Bleed
A
Soul Separator (12)
Guidance
Critical Damage
Rsk. Haste
S
Angel Slayer (13)
Crt. Damage
HP Drain
Haste
Kastety
C
Chakram (5)
Critical Drain
Critical Poison
Rsk. Haste
C
Fist Blade (6)
Rsk. Evasion
Rsk. Haste
Haste
C
Knuckle Duster (8)
Rsk. Evasion
Rsk. Haste
Haste
C
Great Pata (8)
Critical Drain
Critical Poison
Rsk. Haste
B
Arthro Nail (9)
Critical Poison
Rsk. Evasion
Rsk. Haste
B
Bellion Cestus (10)
Critical Drain
Critical Poison
Rsk. Haste
A
Blood Tornado (11)
Haste
Focus
Anger
A
Dragon Grinder (12)
Rsk. Evasion
Guidance
Health
S
Demon Splinter (13)
Focus
Health
Crt. Stun
Włócznie
C
Body Slasher (5)
Critical Stun
Long Blow
Wide Blow
C
Orcish Glaive (5)
Anger
Critical Stun
Long Blow
C
Scythe (5)
Anger
Critical Stun
Light
C
Bec de Corbin (6)
Critical Stun
Long Blow
Light
C
Poleaxe (7)
Wide Blow
Long Blow
Critical Stun
C
Scorpion (7)
Anger
Critical Stun
Long Blow
C
Widow Maker (7)
Critical Stun
Long Blow
Wide Blow
C
Orcish Poleaxe (8)
Critical Stun
Long Blow
Wide Blow
B
Great Axe (9)
Anger
Critical Stun
Light
B
Lance (10)
Anger
Critical Stun
Long Blow
A
Halberd (11)
Haste
Critical Stun
Wide Blow
A
Tallum Glaive (12)
Guidance
Health
Wide Blow
S
Saint Spear (13)
Health
Guidance
Haste
Miecze
C
Katana (6)
Focus
Critical Damage
Haste
C
Raid Sword (6)
Focus
Critical Drain
Critical Poison
C
Shamshir (6)
Guidance
Back Blow
Rsk. Evasion
C
Spirit Sword (6)
Critical Damage
Critical Poison
Haste
C
Homunkulus's Sword (7)
Acumen
Conversion
Magic Paralyze
C
Sword of Whispering Death (7)
Empower
Magic Power
Magic Silence
C
Caliburs (7)
Guidance
Focus
Critical Damage
C
Sword of Delusion (7)
Focus
Health
Rsk. Haste
C
Sword of Limit (7)
Guidance
Critical Drain
Health
C
Sword of Nightmare (7)
Health
Focus
Light
C
Tsurugi (7)
Focus
Critical Damage
Haste
C
Samurai Longsword (8)
Focus
Critical Damage
Haste
B
Sword of Valhalla (9)
Acumen
Magic Weakness
Magic Regeneration
B
Keshanberk (9)
Guidance
Focus
Back Blow
B
Sword of Damascus (10)
Focus
Critical Damage
Haste
A
Elemental Sword (11)
Magic Power
Magic Paralyze
Empower
A
Tallum Blade (11)
Critical Poison
Haste
Anger
A
Sword of Miracles (12)
Magic Power
Magic Silence
Acumen
A
Dark Legion's Edge (12)
Critical Damage
Health
Rsk. Focus
S
Forgotten Blade (13)
Haste
Health
Focus
Miecze Dwuręczne
C
Flamberge (5)
Critical Damage
Focus
Light
C
Berserker Blade (8)
Focus
Critical Damage
Haste
B
Great Sword (9)
Health
Critical Damage
Focus
A
Dragon Slayer (12)
Health
Critical Bleed
Critical Drain
S
Heaven's Divider (13)
Haste
Health
Focus

 SA na Dual Mieczach

Special Abilities będzie automatycznie aktywowana na dualu po podniesieniu go na +4.

Grade

Nazwa

Opis SA

C
Crimson Sword*Elven Long Sword
Celnośc + 2.
C
Elven Sword*Elven Long Sword
P. Atk + 61 podczas krytycznego ataku
C
Sword of Revolution*Sword of Revolution
Maximum HP wzrasta o 25%.
C
Sword of Revolution*Elven Long Sword
Critical Attack wzrasta o 50.
C
Elven Long Sword*Elven Long Sword
Atk. Spd. wzrasta o 4%.
C
Stormbringer*Stormbringer
Celnośc wzrasta o 2.
C
Stormbringer*Katana
Maximum HP wzrasta o 25%.
C
Stormbringer*Raid Sword
Atk. Spd. wzrasta o 2%.
C
Stormbringer*Shamshir
P. Atk. wzrasta o 49 podczas krytycznego ataku
C
Stormbringer*Spirit Sword
Critical attack wzrasta o 24.
C
Katana*Katana
Atk. Spd. wzrasta o 4%.
C
Katana*Raid Sword
P. Atk. wzrasta o 84 podczas krytycznego ataku
C
Katana*Spirit Sword
Celnośc wzrasta o 2.
C
Raid Sword*Raid Sword
Atk. Spd. wzrasta o 4%.
C
Shamshir*Katana
P. Atk. wzrasta o 84 podczas krytycznego ataku
C
Shamshir*Raid Sword
Critical wzrasta o 40.
C
Shamshir*Shamshir
Celnośc wzrasta o 2.
C
Shamshir*Spirit Sword
Maximum HP wzrasta o 25%.
C
Spirit Sword*Raid Sword
Critical wzrasta o 40.
C
Spirit Sword*Spirit Sword
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Stormbringer*Caliburs
Celnośc wzrasta o 5.
B
Stormbringer*Sword of Delusion
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Stormbringer*Sword of Limit
P. Atk wzrasta o 166 podczas krytycznego ataku
B
Stormbringer*Sword of Nightmare
Critical wzrasta o 76.
B
Stormbringer*Tsurugi
Atk. Spd. wzrasta o 7%.
B
Katana*Caliburs
Celnośc wzrasta o 4.
B
Katana*Sword of Delusion
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Katana*Sword of Limit
P. Atk. wzrasta o 146 podczas krytycznego ataku
B
Katana*Sword of Nightmare
Critical wzrasta o 65.
B
Katana*Tsurugi
Atk. Spd. wzrasta o 6%.
B
Raid Sword*Caliburs
Celnośc wzrasta o 4.
B
Raid Sword*Sword of Delusion
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Raid Sword*Sword of Limit
P. Atk. wzrasta o 146 podczas krytycznego ataku
B
Raid Sword*Sword of Nightmare
Critical wzrasta o 65.
B
Raid Sword*Tsurugi
Atk. Spd. wzrasta o 6%.
B
Shamshir*Caliburs
Celnośc wzrasta o 4.
B
Shamshir*Sword of Delusion
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Shamshir*Sword of Limit
P. Atk. wzrasta o 146 podczas krytycznego ataku
B
Shamshir*Sword of Nightmare
Critical wzrasta o 65.
B
Shamshir*Tsurugi
Atk. Spd. wzrasta o 6%.
B
Spirit Sword*Caliburs
Celnośc wzrasta o 4.
B
Spirit Sword*Sword of Delusion
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Spirit Sword*Sword of Limit
P. Atk. wzrasta o 146 podczas krytycznego ataku
B
Spirit Sword*Sword of Nightmare
Critical wzrasta o 65.
B
Spirit Sword*Tsurugi
Atk. Spd. wzrasta o 6%.
B
Caliburs*Caliburs
P. Atk. wzrasta o 127 podczas krytycznego ataku
B
Caliburs*Sword of Delusion
Critical wzrasta o 54.
B
Caliburs*Sword of Limit
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Caliburs*Sword of Nightmare
Atk. Spd. wzrasta o 5%.
B
Caliburs*Tsurugi
Celnośc wzrasta o 4.
B
Stormbringer*Samurai Long sword
Celnośc wzrasta o 4.
B
Sword of Delusion*Sword of Delusion
Celnośc wzrasta o 4.
B
Sword of Delusion*Sword of Nightmare
P. Atk. wzrasta o 127 podczas krytycznego ataku
B
Sword of Delusion*Tsurugi
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Sword of Limit*Sword of Delusion
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Sword of Limit*Sword of Limit
P. Atk. wzrasta o 127 podczas krytycznego ataku
B
Sword of Limit*Sword of Nightmare
Critical wzrasta o 54.
B
Sword of Limit*Tsurugi
Atk. Spd. wzrasta o 5%.
B
Sword of Nightmare*Sword of Nightmare
Critical wzrasta o 54.
B
Sword of Nightmare*Tsurugi
Atk. Spd. wzrasta o 5%.
B
Tsurugi*Tsurugi
Critical wzrasta o 54.
B
Katana*Samurai Long Sword
P. Atk. wzrasta o 106 podczas krytycznego ataku
B
Raid Sword*Samurai Long Sword
Critical wzrasta o 43.
B
Shamshir*Samurai Long Sword
Celnośc wzrasta o 3.
B
Spirit Sword*Samurai Long Sword
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Caliburs*Samurai Long Sword
Atk. Spd. wzrasta o 5%.
B
Sword of Delusion*Samurai Long Sword
P. Atk. wzrasta o 133 podczas krytycznego ataku
B
Sword of Limit*Samurai Long Sword
Celnośc wzrasta o 3.
B
Sword of Nightmare*Samurai Long Sword
Maximum HP wzrasta o 25%.
B
Tsurugi*Samurai Long Sword
Critical wzrasta o 52.
B
Samurai Long Sword*Samurai Long Sword
Atk. Spd. wzrasta o 4%.
A
Keshanberk*Keshanberk
Atk. Spd. wzrasta o 8%.
A
Keshanberk*Damascus
Maximum HP wzrasta o 25%
A
Damascus*Damascus
Celnośc wzrasta o 6.
S
Tallum Blade*Dark Legion's Edge
MaxHP +15%, MaxMP +20%, MaxCP +30%

Questy w grze Lineage 2

Poniżej znajdują się dokładnie opisane, wraz ze screnami z gry zadania na zmiane profesji, tytuł szlachecki, zwierzaka, lvl klanu etc. Jeżeli chcesz zrobić questa szybko i skutecznie to dobrze trafiłeś.

I profesja w grze Lineage 2

Opisy questów (zadań) na 1 zmianę profesji

Poniżej znajdują się dokładnie opisane, wraz ze screnami z gry zadania na zmiane pierwszej profesji. Jeżeli chcesz zrobić questa szybko i skutecznie to dobrze trafiłeś.

Human (człowiek)

 

Elf

 

Dark Elf (mroczny elf)

 

Orc (ork)

 

Dwarf (krasnolud)
Scavenger

 

Kamael


II profesja w grze Lineage 2

Opis Questów na II profesję

Poniżej znajdują się dokładnie opisane, wraz ze screnami z gry zadania na zmiane drugiej profesji. Jeżeli chcesz zrobić questa szybko i skutecznie to dobrze trafiłeś.


Human (człowiek)

Nazwa I profesji
Nazwa II profesji
Quest 1 (Level 35)
Quest 2 (Level 37)
Quest 3 (Level 39)
Warrior
Warlord
Gladiator
Knight
Paladin
Dark Avenger
Rogue
Treasure Hunter
Hawkeye
Wizard
Sorcerer
Necromancer
Warlock
Cleric
Bishop
ProphetElf

Nazwa I profesji
Nazwa II profesji
Quest 1(Level 35)
Quest 2(Level 37)
Quest 3(Level 39)
Elven Knight
Temple Knight
Sword Singer
Elven Ranger
Plains Walker
Silver Ranger
Elven Wizard
Spellsinger
Elemental Summoner
Oracle
ElderDark Elf (mroczny elf)

Nazwa I profesji
Nazwa II profesji
Quest 1 (Level 35)
Quest 2 (Level 37)
Quest 3 (Level 39)
Palus Knight
Shillien Knight
Bladedancer
Assassin
Abyss Walker
Phantom Ranger
Dark Wizard
Spellhowler
Phantom Summoner
Shillien Oracle
Shillien ElderOrc (ork)

Nazwa I profesji
Nazwa II profesji
Quest 1 (Level 35)
Quest 2 (Level 37)
Quest 3 (Level 39)
Orc Raider
Destroyer
Orc Monk
Tyrant
Shaman
Overlord
WarcryerDwarf (krasnolud)

Nazwa I profesji
Nazwa II profesji
Quest 1 (Level 35)
Quest 2 (Level 37)
Quest 3 (Level 39)
Scavenger
Bounty Hunter
Artisan
WarsmithKamael

Nazwa I profesji
Nazwa II profesji
Quest 1 (Level 39)
Trooper(Male)
Berserker
Trooper(Male)
Soul Breaker
Warder (Female)
Arbalester
Warder (Female)
Soul Breaker


III profesja w grze Lineage 2

...

Level klanu w grze Lineage 2

...

Quest na nobless w grze Lineage 2

...

Subklasa w grze Lineage 2

...

Zwierzak w grze Lineage 2

...

Rasy i Profesje i grze Lineage 2

Rasy i Klasy Postaci

1. W grze wcielić się można w jedną z sześciu ras:
-Human (Człowiek)
-Elf (Elf)
-Dark Elf (Mroczny Elf czasem niesłusznie mylony z Drowem)
-Orc (Ork)
-Dwarf (Krasnolud)
-Kamael (Kamael)

2. Każda z ras (wyłączając Krasnoludy i Kamaele, które mogą być jedynie wojownikami) posiada dwie klasy: Fighter i Mystic. Nasza postać może być mężczyzną lub kobietą. Można rownież zmienić twarz, wygląd oraz kolor włosów. Efektem zdobywania doświadczenia jest podnoszenie poziomu postaci. Po osiągnięciu odpowiednio 20., 40. i 76. poziomu możemy zmienić profesję. Pierwsza zmiana wymaga wykonania jednego zadania (można je wykonać mając 19. poziom). Druga jest kumulacją trzech zadań, które można wykonywać odpowiednio przy 35., 37. i 39. poziomie. Trzecią zmianę profesji rozpocząć można na 74. poziomie pobierając quest "Succession to the Legend" i zwieńczyć ją zmianą klasy po osiągnięciu poziomu 76.

3. Każda rasa posiada drzewo profesji:

-Człowiek Wojownik (Human Fighter):
Warrior -> Warlord -> Dreadnough, Gladiator -> Duelist
Human Knight -> Paladin-> Phoenix Knight, Dark Avenger -> Hell knight
Rogue -> Treasure Hunter -> Adventurer, Hawkeye -> Sagittarius

-Człowiek Mag (Human Mystic):
Human Wizard -> Sorcerer/ss -> Archmage, Necromancer -> Soultaker, Warlock -> Arcana Lord
Cleric -> Bishop -> Cardinal, Prophet -> Hierophant

-Elf Wojownik (Elf Fighter):
Elven Knight -> Temple Knight -> Eva's Templar, Swordsinger -> Sword Muse
Elven Scout -> Plainswalker -> Wind Sentiniel, Silver Ranger -> Moonlightrider

-Elf Mag (Elf Mystic):
Elven Wizard -> Spellsinger -> Mystic Muse, Elemental Summoner -> Elemental Master
Elven Oracle -> Elven Elder -> Eva's Saint

-Mroczny Elf Wojownik (Dark Elf Fighter):
Palus Knight -> Shillien Knight -> Shilien Templar, Bladedancer -> Spectral Dancer
Assassin -> Abys Walker -> Ghost Hunter, Phantom Ranger -> Ghost Sentiniel

-Mroczny Elf Mag (Dark Elf Mystic):
Dark Wizard -> Spellhowler, Phantom Summoner -> Storm Screamer, Spectral Master
Shillien Oracle -> Shilien Elder -> Shielien Saint

-Ork Wojownik (Orc Fighter):
Ork Raider -> Destroyer -> Titan
Monk -> Tyrant -> Grand Khauatari

-Ork Szaman (Orc Mystic):
Orc Shaman -> Overlord -> Dominator, Warcryer -> Doomcryer

-Krasnolud (Dwarf Fighter):
Scavanger -> Bounty Hunter -> Fortune Seeker
Artisan -> Warsmith -> Maestro

Krasnoludy to jedyna rasa mająca jedynie wojowników, jednak ich prawdziwym przeznaczeniem jest zbieranie materiałów, surowców, przepisów, tworzenie z nich przedmiotów i zarabianie w ten sposób adeny.

-Kamael (Male):
Trooper -> Berserker, Soul Breaker -> Doombringer, Soul Hound

-Kamael (Female):
Warder -> Arbalester, Berserker -> Trickster , Soul Hound

Pamiętaj, że Kamaele jako wyjątkowa rasa chcąc zmienić II profesję mają do wykonania tylko jeden quest- na 39 lvlu.

 

*Poszczególne opisy zadań na poszczególne profejse możesz znaleźc w dziale "Questy".

 

Kamael w grze Lineage 2

Kamael

Kamaele to mitologiczna rasa. Nie stworzył ich żaden Bóg, mówi się, że powstali w celu unicestwiania nieznanych bestii. Zostały wychowane do bezwzględnego posłuszeństwa swojej religijnej mentorce Nornil. Poza nią kamaele wierzą w Boginię przeszłości władającą historią, Boginię teraźniejszości władającą rzeczami aktualnymi oraz Boginię przyszłości.

Specjalne umiejętności: Potrafią wysysać życie ze swych wrogów. Większość ich umiejętności wymaga duszy. Pozatym kamaele noszą jedynie Lekkie zbroje.

Cechy charakterystyczne: Kamaele charajteryzują się wysysaniem dusz swoich przeciwników. Mają bardzo wyważone parametry.

Kamaele mężczyźni :Walczą wręcz, posługując się bronią białą o zwiększonym zasięgu. Podobnie jak Mroczne Elfy maja potężny atak STR, lecz mają niewielką ilość MEN.

Styl gry:
Styl walki wojowników jest podobny do walki mrocznych elfów. Są bardzo silni oraz posiadają zdolność wysysania dusz przeciwnikow.

Podstawowe parametry:
INT 29
STR 41
CON 31
MEN 25
DEX 33
WIT 11

Kamaele kobiety: Są bardzo podobne do mężczyzn. Wyróżnia je szybszy atak, wieksza zwinność oraz mniejsza siła.

Styl gry: Tutaj różnież nie różni się od znacznie od mężczyzn. Posiadają odporność na leczenie oraz dużą szybkość.

Podstawowe parametry:
INT 28
STR 39
CON 30
MEN 27
DEX 35
WIT 11

 Wioska startowa:

 

Człowiek (Human) w grze Lineage 2

Człowiek (Human)

Rasa ludzi w świecie Lineage II jest podobna do tych żyjących we współczesnych czasach. Stanowią oni największą populację oraz zdecydowanie dominują wśród innych ras. Mimo iż odmiana ta nie posiada nadzwyczajnych umiejętności, ich mocnym punktem jest fakt iż mogą oni rozwijac znacznie więcej profesji niż inne rasy.

Cechy charakterystyczne : Mają najbardziej wyważone parametry z wszystkich klas.

Ludzie Wojownicy:
Posiadają oni podobne umiejętności jak inne klasy. Bohaterowie uczą się różnorodnych umiejętności władania bronią, które później wykorzystują do walki wręcz.

Styl gry:
Wojownicy podczas walki polegają gównie na fizycznej sile.Władają broniami takimi jak miecze, sztylety oraz topory stosowane do ogłuszania przeciwnika. Ich pojedynki polegają na bezpośrednim kontakcie. Ludzie wojownicy mogą także wyszkolic się na łucznika dzięki temu zachowują pewien dystans w walce. Klasa ta posiada wielką siłę oraz jest bardzo zwinna.

Podstawowe parametry:
INT 21
STR 40
CON 43
MEN 25
DEX 30
WIT 11

Ludzie Mistycy:
Klasa ta od zarania dziejów przeszukuje otaczający nas świat w poszukiwaniu nowych zaklęc i mocy, które następnie ujednolica. Odkąd zaczęli zamykac się w swoich pokojach i studiowac wiedzę magiczną zyskali złą reputację. Dzięki temu rasa ta ma najbardziej rozwiniętą wiedzą magiczną, którą często stosuje walce.

Styl gry:
Z wyjątkiem magii rasy Orków, Mityczni ludzie zdołali opanowac wszystkie podstawowe rodzaje magii takie jak:
- Magię Żywiołów,
- Białą Magię,
- Magię Pomocy,
- Czarną Magię,
- Magię Przywołańców.

Ludzie Mistycy zwykle walczą posługując się atakami magicznymi, nie walczą wręcz.

Podstawowe parametry:
INT 41
STR 22
CON 27
MEN 39
DEX 21
WIT 20

Wioska startowa:

 

 

Elf w grze Lineage 2

Elf


Rasa elfów wielbi boginię wody oraz kocha naturę i wodny tryb życia. Elfy posiadają szczupłe, zwinne ciała, długie uszy oraz są bardzo piękne. Podczas ery tytanów posiadały one największą moc spośród wszystkich isniejących stworzeń. Jednak gdy nastał kres gigantów potężna siła Elfów została w znaczym stopniu osłabiona. Od tamtej pory zamieszkują one jeden z lasów Królestwa Aden.

Specjalne umiejętności: W porównaniu do innych ras Elfy potrafią dłużej wytrzymac pod wodą oraz mogą skakac z wyższych wzniesień.

Cechy charakterystyczne : Są bardzo mądre oraz najbystrzejsze. Najszybciej atakują, poruszają się oraz rzucają zaklęcia. W odróżnieniu od innych klas cechuje ich również lepsza celnośc, zwinnośc. Jednakże ich siła ataku jest niższa niż w przypadku innych ras.

Elfy Wojownicy:
Elficcy wojownicy szkolą swoją siłę aby móc stawac w obronie lasów oraz swoich współplemieńców przed wrogami, do których oprócz potworów należą Ciemne Elfy oraz Ludzie. Na wojowników wybierane są najczęściej młode Elfy o mocnych ciałach i światłych umysłach, którzy okazjonalnie opuszczają lasy w poszukiwaniu odległych krain, w których mogą poszerzac swoje umiejętności.

Styl gry:
Styl walki wojowników jest podobny do walki innych ras. Aczkolwiek posiadają większą zwinnośc, zręcznośc, szybciej atakują oraz poruszają się. Niestety poprzez skille zwiększające w znacznym stopniu celnośc oraz uniki, ich siła nie jest aż tak duża jak u innych ras. Potrafią one również leczyc się na polu bitwy.

 

Podstawowe parametry:
INT 23
STR 36
CON 36
MEN 26
DEX 35
WIT 14


Elfy Mistycy:
Podobnie jak Ludzie Mistycy, Elfy używają swojej magii zarówno do ataku jak i do regeneracji. Noszą szatę oraz używają laski. Aby używac w obronie natury krzystają one z siły dusz zaklętych w przyrodzie. Swoje umiejętności rozwijają głownie na treningu magicznych zdolności .

Styl gry:
Pomimo podobieństwa do Ludzi Mistyków Elfy mają znacznie podniesioną witalnośc, co sprawia iż są dużo szybsze w rzucaniu zaklęc. Pozatym wykazują większą odpornośc na mentalne ataki (uśpienie, unieruchomienie). Jako jedyni nie mogą używac czarnej magii.

Podstawowe parametry:
INT 37
STR 21
CON 25
MEN 40
DEX 24
WIT 23

 Wioska startowa:

Krasnolud (Dwarf) w grze Lineage 2

Krasnolud (Dwarf)

Krasnoludy to rasa ziemi. Charakteryzują się dużą siłą, osobliwą naturą oraz zamiłowaniem do tworzenia nowych przedmiotów. Po zniszczeniu Tytanów krasnoludy zawsze stawali po stronie silniejszej rasy. W rezultacie stali się odizolowaną od innych ras nacją odtrącaną za swoją pazernośc. Ich strukturę społeczną można by porównac do wielkiej korporacji. Słyną z bardzo dobrej organizacji i przedsiębiorczości. Dzielą się oni na Scavengerów, którzy zdobywają materiały oraz Artisanów, których zadaniem jest składanie z tychże materiałow przedmiotów.

Specjalne umiejętności: Mają dużo większy udźwig od innych ras, dzięki czemu mogą nosic ze sobą duże ilości przedmiotów.

Cechy charakterystyczne: Ogólnie poza siłą, krasnoludy nie posiadają nadzwyczajnych umiejętności.

Krasnoludy:
Wszyscy dorośli krasnale należą do szkoły manufaktury. Powiększają tam swoją wiedzę na tematy produkcji oraz handlu. Uczą się jak tworzyc zbroje, bronie, pancerze, tarcze, biżuterię oraz machiny oblężnicze. Tam też dowiadują się jak zdobywac materiały niezbędne do produkcji.

Styl gry:
Krasnoludy w przeciwieństwie do innych wojowników, słabo sprawdzają się na polu bitwy. Ich zadaniem jest gromadzenie oraz przetwarzanie zdobyczy, w postaci materiałow. Słyną one raczej z bogactwa niż wojennego rzemiosła, mimo to krasnoludy dobrze spisują się w roli tanków w party.

 

Podstawowe parametry:
INT 20
STR 39
CON 45
MEN 27
DEX 29
WIT 10

 Wioska startowa:

 

Mroczy Elf (Dark Elf)

Mroczny Elf (Dark Elf)


Rasa ciemnych elfów
była jednym ze szczepów rasy Elfów, jednak została wygnana z powodu uprawiania pokryjomy czarnej magii w celu zdobycia wiedzy na temat siły ludzi. Przegrali potyczkę z elfami lecz mimo to nadal odkrywali tajniki ciemnej magii. Mroczne elfy są podobne do swoich braci elfów. Róznią się jedynie tym iż są szczuplejsze, posiadają niebiesko-szarą cerę, srebrne włosy. W swoim życiu kierują się nauką swojej boginii Shilien, Bogini Śmierci.

Specjalne umiejętności: W porównaniu do innych ras Elfy potrafią dłużej wytrzymac pod wodą oraz mogą skakac z wyższych wzniesień.

Cechy charakterystyczne : Dzięki temu iż posiadają wysoki współczynnik INT oraz STR, jest to rasa obdarzona największym atakiem zarówno fizycznym jak i magicznym.

Mroczne Elfy Wojownicy:
Elficcy wojownicy szkolą swoją siłę aby móc stawac w obronie swoich ojczystych lasów oraz swoich pobratyńców przed wrogami, do których oprócz potworów należy każda inna rasa. Na wojowników wybierane są najczęściej młode Elfy o silnych ciałach i światłych umysłach.

Styl gry:
Styl walki wojowników jest podobny do walki innych ras. Aczkolwiek posiadają największą siłę od innych odmian oraz potrafią władac czarną magią i magia pomocniczą. Dzięki temu iż posiadają wysoki poziom parametru DEX są bardzo szybkie w walce, natomiast ogrom siły jaką posiadają potrafi siac spustoszenie na polu bitwy.

Podstawowe parametry:
INT 25
STR 41
CON 32
MEN 26
DEX 34
WIT 12

Mroczne Elfy Mistycy:
Mroczne Elfy Mistycy muszą przejśc bardzo trudne szkolenie aby posiąśc wiedzę na temat czarnej magii. Używają oni zarówno czarnej jak i białej strony magicznego świata. Noszą specjalną szatę oraz laskę.

Styl gry:
Styl gry Mrocznych elfów jest podobny do gry ludzi, z tym że posiadaja one znacznie większą siłę kosztem szybkości regeneracji manny.

Podstawowe parametry:
INT 44
STR 23
CON 24
MEN 37
DEX 23
WIT 19

Wioska startowa:

Ork (Orc) w grze Lineage 2

Ork (Orc)

Orkowie to rasa ognia. Spośród wszystkich innych stworzeń posiadają najsilniejsze ataki fizyczne. Zniszczenie Tytanów, umożliwiło im wygnanie elfów oraz zdobycie władzy w Królestwie Aden. Niestety kilka wieków później zostali oni rozgromieni przez sojusz ludzi oraz elfów. Od tej pory zamieszkują arktyczne tereny krainy Elmore.

Specjalne umiejętności: Zwiększona odpornośc na trucizny oraz choroby.

Cechy charakterystyczne: Orkowie mają zwiększony atak fizyczny poziom HP oraz MP. Posiadają również bardzo szybko regenerację. Ich słabością natomiast jest słaba szybkośc ataku, rzucania zaklęc i poruszania się. Mają słabe uniki oraz celnośc.

Orkowie Wojownicy:
Bez względu na płec rasa ta szkolona jest na wojowników od najmłodszych lat. Nauka opiera się na potężnej sile fizycznej. Uczą się władactoporami jak i broniami dwuręcznymi szczególnie mieczami. Pozatym Orka Fightera często można spotkac w specjalnej broni zwanej Fistami. Aby móc się nimi sprawnie posługiwac muszą one opanowac tajniki walki Tangsu. Rasa ta często korzysta z tatuaży, które w rózny sposób poszerzają ich umiejętności.

Styl gry:
Styl walki wojowników jest podobny do walki innych ras. Aczkolwiek dzięki temu, iz od najmłodszych lat orkowie posiadają ogromną siłę oraz szybką regenerację, rasa ta jest szczególnie przyjazna dla początkujących graczy. Mimo to niski współczynnik DEX powoduje iż są one mało zwinne w pojedynku.

Podstawowe parametry:
INT 18
STR 40
CON 47
MEN 27
DEX 26
WIT 12

Orkowie Mistycy:
Szkolą się one w świątyni siły i ognia. Orkowie wybierani są z najsilniejszych wojowników, a następnie szkoleni są zarówno w sztuce walki wręcz jak i walki magicznej. Naukę rozpoczynają od najmłodszych lat.

Styl gry:
Mimo iż potrafią skutecznie posługiwac się magią w walce, bardzo dobrze spisują się na polu bitwy również jako wojownicy. Główną metodą ich walki jest wysysanie życia z ofiary, oraz gromienie ich wręcz dzięki umiejętności Soul Cry. Wysysanie życia z ofiary jest szczególnie przydatne gry poziom HP orka obniży się do niebezpiecznego poziomu.

Podstawowe parametry:
INT 31
STR 27
CON 31
MEN 42
DEX 24
WIT 15

 Wioska startowa:

 

Szybki start

Dział ten został stworzony aby pomóc początkującym graczom, jak najszybciej opanować podstawowe mechanizmy rządzące światem Lineage 2.

Tworzenie nowej postaci w grze Lineage 2

Tworzenie Nowej Postaci

1. W sekcji nowej postaci, kliknij the Create (Twórz) i zacznij tworzyć swoją nową postać

.

2. Nazwa twojej postaci

Wprowadź nazwę postaci którą ty życzysz sobie grać.

Nazwa moze mieć do 16 liter długości . Ty niemożesz uyżywać nazw żadnych NPC, monster, czy przedmiotów już występujących w grze. Nazwa nie może naruszać Lineage II User Agreement ( Licencji ).

3. Wybierz Rasę i Klasę

Wybierz rasę jaką życzysz sobie grać. W Lineage II, jest 6 różnych klas: Human, Elf, Dark Elf, Orc, Dwarf i Kamael.

Po wybraniu rasy , po wyborze rasy wybierz typ postaci, itd.. Wybór typu postaci determinuje późniejsze możliwości jakie będziesz miał w rozgrywce. Najlepiej zapoznaj się z informacjami o rasach i klasach, itp. znajdujacych się na naszej stronie.

4.Wybierz wygląd postaci

Po wyborze ras i klas, wybierz wygląd twojej postaci.

Wybierz płeć , typ włosów, kolor oczu, rysy twarzy.

5. Na końcu zatwierdź wszystko klikając Create Character


Podstawowe Komendy w grze Lineage 2


Podstawowe Komendy

 

CZYNNOŚĆ
KOMENDA
Przyjaciele oraz osoby ignorowane
Pokazuje listę znajomych
/friendlist
Dodanie do listy przyjaciól
/friendinvite
Usuniecie z listy przyjaciól
/frienddel
Pokazuje listę zablokowanych
/blocklist
Blokuje gracza
/block
Odblokowywuje gracza
/unblock
Blokuje wszystkie wiadomości od osób nieznajomych
/allblock
Zezwala na wiadomości od nieznajomych
/allunblock
Rekomendowanie
/evaluate
GM-owie oraz petycje
Pisanie petycji do GM-a
/gm
Anuluje petycję
/gmcancel
Lista GM-ów, będących online
/gmlist
Przeniesienie postaci do miasta w razie problemów
/unstuck
Podstawowe czynności
Pokazuje aktualną pozycję
/loc
Pokazuje aktualny czas
/time
Siadanie
/sit
Wstawanie
/stand
Chodzenie
/walk
Bieganie
/run
Nagrywanie filmu
/start_videorecording
Zatrzymywanie nagrywania filmu
/end_videorecording
Walka
Asystowanie
/assist
Atakowanie
/attack
Lokalizowanie
/target
Party
Zapraszanie do party
/invite
Opuszczanie party
/leave
Szukanie party
/partymatching
Wyrzucanie z party gracza
/dismiss
Informacje o party
/partyinfo
Zmiana party lidera
/changepartyleader
Handel
Podnoszenie
/pickup
Sklep (sprzedaz)
/vendor
Sklep (skupowanie)
/buy
Wymiana
/trade
Klany
Ustawianie podpisu
/nick
Lista klanów którym wypowiedziałeś wojnę, lecz nie odpowiedziały
/enemylist
Lista klanów które wypowiedziały ci wojnę, lecz twój klan nie odpowiedział
/attackerlist
Lista klanów, z którymi twój klan ma obustronną wojnę
/clanwarlist
Wypowiadanie wojny
/clanwarstart
Zakończenie wojny
/clanwarstop
Lista graczy podczas oblężenia
/siegestatus
Informacja o karach klanowych
/clanpenalty
Sojusze
Dodanie do sojuszu
/allyinvite
Wyjscie z sojuszu
/allyleave
Rozwiazanie sojuszu
/allydismiss
Informacje o sojuszu
/allyinfo
Duele
Duel
/duel
Party duel
/partyduel
Opuszczenie duelu
/withdraw

 


Podstawowa klawiszologia gry Lineage 2

Klawiszologia

 

Klawisze Opis
Alt+Ctrl Zawiesza system walki/PvP
Alt+B Otwiera tabele Community.
Alt+H Ukrywa cały interfejs i wszystkie okna.
Alt+J Zamyka okno rozmów (chat windows).
Alt+K Otwiera okno Umiejętności/Czarów (Skills/Magic).
Alt+T Otwiera okno postaci (charecter window).
Alt+U Otwiera okno zadań (quest windows).
Alt+V Umożliwia otwarcie okna z ekwipunkiem (inventory).
Alt+X Otwiera okno z menu systemu.
ESC Niweluje każdą akcje, którą w tym momencie wykonujesz
Alt+F1-F10 Obsługuje hotbar od 1 do10."Hotbar"-pasek skrótów ze Skillam itp.
F1-F12 Pozwoli ci używać wszystkich skrótów do których są przypisane czynności na hotbar.
End Zmienia ustawienie kamery "za ramienia".
Home Zmienia ustawienie kamery "z przodu"
Page up Zmienia ustawienie kamery "przybliżenie"
Page Down Zmienia ustawienia kamery "pełny widok".
PrtScn Robi Screenshot.(zdjęcie)
Tab Otwiera twój ekwipunek (inventory)
Ctrl Używany w pvp


Interfejs w grze Lineage 2

Interfejs Gry

1. Nick postaci , CP, HP, MP, level, i doświadczenie.

2. Pokazuje obecny cel (target).

3. Jest to wielofunkcyjny pasek, który możemy dostosowac do własnych potrzeb. Możemy na nim umieszczac umiejętności (skille), potiony, shoulshoty itp.

4. Okienko rozmów (chat window). Wyróżniamy następujące rodzaje chatów, które poznać można po innym kolorze:

Zwykły chat
Widoczny dla osób znajdujących się niedaleko nas.
Clan chat
Widoczny dla osób znajdujących się w naszym klanie.
Alliance chat
Widoczny dla osób znajdujących się w naszym sojuszu.
Party chat
Widoczny dla osób znajdujących się w naszym party.
Trade chat
Tego chata używamy do handlowania, widoczny w całym mieście, w którym piszemy.
Whisper
Szeptanie, czyli prywatne wiadomości pisane do innych graczy.
Shout
Krzyk, widoczny w pobliżu miasta w którym krzyczymy.
Hero
Mogą z niego korzystać jedynie Herosi. Widoczny dla wszystkich.

5. W panelu tym mamy dostęp do inventory, opcji, statystyk postaci oraz mapy świata.

6. Pokazuje podstawowe informacje o osobach, które są z nami w party.

7. Radar bardzo przydatny w poszukiwaniu namierzonego celu.

 

Mapa w grze Lineage 2

Kliknij na poniższy obrazek aby powiększyć

Podpinanie się do prywatnego serwera gry Lineage 2

Jak zagrać na prywatnym serwerze...

Podłączenie się do prywatnego serwera jest bardzo proste. Znajdziecie tu opis jak zrobic to krok po kroku.

 

I. Chronicle *

Na samym początku musicie dowiedziec się, na której kronice(wersji) działa serwer (C1, C2, C3, C4, C5, Interlude, Kamael). Zwykle informacja ta umieszczona jest w logo strony lub w bardzo widocznym miejscu. Jeśli jej nie ma poszukajcie w dziale FAQ lub INFO.

*oznacza kronikę(wersję (C1, C2, C3, C4, C5, Interlude, Kamael)

 

II.Ściągnięcie gry

Następnie musimy pobrać takową wersję z oficialnej strony producenta gry: http://www.lineage2.com, lub poprostu poszukać jej w internecie (google).

 

III.Zakładanie konta

W zależności od serwera możemy wyróżnić 3 podstawowe sposoby zakładania konta:

a) na stronie serwera w menu znajdziemy odnośnik (create account lub register),

b) musimy najpierw zarejestrowac się na forum/stronie danego serwera, aby uzyskać dostęp do zakładania konta w grze (create account lub register),

c) konta są zakładane automatycznie podczas I logowania do gry (to co wpiszemy zostanie zapisane jako konto).

 

IV.Patch (łatka)

Gdy już posiadamy konto należy pobrac specjalną łatkę (patch) do danego serwera znajdujący się w dziale download odpowiedniego serwera. Istnieją dwa rodzaje patchów:

-automatyczny instalator, któremu podczas instalacji wystarczy wskazac folder z grą,

-spakowany folder o nazwie "system" , którym należy zastąpic oryginalny folrder "system" znajdujący się w katalogu z grą.**

**Uwaga: Osobiście odradzam zastępowanie oryginalnego folderu "system", ponieważ to może stworzyc problemy w przyszłej zmianie serwera na inny. Najlepiej ściągnięty "system" zapisac w katalogu gdzie znajduje się oryginalny "system" z tymże aby było to możliwe należy zmienic jego nazwę np "systemNAZWA_SERWERA". Wówczas nie będziemy mieli żadnych kłopotów w przyszłości.

A co kiedy nie ma patcha?

Wiele serwerów nie posiada patcha, natomiast połączyć się z nim możemy edytując odpowiedni plik o nazwie "host" w systemie Windows. (C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\). Edycja polega na otworzeniu pliku "host" w np. notatniku oraz zmiana ostatniej linijki (jest to numer IP), na tekst który znajdziemy na stronie serwera (najczęciej dział FAQ lub CONNECT).

 

Od teraz możemy już włączyc grę i cieszyc się :)

Przydatny slang w grze Lineage 2

Nowym graczom częstokroć, na początku grę utrudniają używane przez inne osoby skróty, których sami nie rozumieją. Oczywiście z biegiem czasu nazwy te stają się jasne lecz, aby pomóc rozpoczynającym grę, stworzyliśmy poniższą listę, tworzącą podstawowy slang gry Lineage 2.

 

Skróty podstawowe:

WTS - want to sell /chcę sprzedać
WTB - want to buy /chcę kupić
WTT - want to trade /chcę wymienić
WTF - fight to win /walcz o zwycięstwo
BRT - be right there /zaraz tam będę
BRB - be right back /zaraz wracam
PPL - people /ludzie
AFK - Away from Keyboard /odchodzę od klawiatury
SOS - HELP
SOR - scrooll of resurection /zwój wskrzeszania
SOE - scroll of escape /zwój ucieczki do najbliższego miasta
GL - good luck /powodzenia
WB - welcome back /witaj spowrotem
WP - wrong person /zła osoba
GK - gatekeeper /teleporter
BF/GF - Boyfriend/Girlfriend /chłopak/dziewczyna
REC - recommendation, recipe /rekomendacja, recepta
PC - Private Creation store /prywatna manufaktura
WH - Warehouse /magazyn
CP - Combat Points /punkty walki
NP - no problem /nie ma problemu
NE1 - anyone /ktokolwiek
W8 - wait /czekaj
PPP - paralized /mam paraliż
GF -good fight /dzięki za dobra walkę
CWH - clan warehouse /klanowy magazyn
KK - Ok Ok
PP - Party Please /proszę party
ALT - alternatywna/druga postać danego gracza
BTW - By The way /tak przy okazji
L - Loser /przegrany
ZZZ = sleep /jestem uspiony
RRRR = root / rooted /mam unieruchomienie
LFP - Looking for party /szukam party
PLZ - Please /proszę
TY - Thank you /dziękuję
THX - Thanks /dzięki
GZ - Congratulations /gratulacje
LVL - pytanie o level
% - pytanie o % doświadczenia
TNL - To next level /% pozostały do następnego lvl-u
NM/NVM - Never mind /nieważne, zapomnij
GG - Good Game /dobra gra
AGGRO - Aggressive monster /agresywny potworek
MP - prośba skierowana do SE/EE aby odnowił nam mannę
HP - prośba leczenia

 

Skróty nazw klas:

Orcs /Orkowie
WC - Warcryer
OL - Overlord
Dwarfs /Krasnoludy
WS - Warsmith
BH - Bounty hunter
Elfs /Elfy
SR - Silver ranger
PW - Plains walker
ES - Elemental summoner
SWS - Swordsinger
SPS - Spellsinger
TK - Temple knight
EE - Elven elder
Dark elfs /Mroczne Elfy
SH - Spellhowler
PS - Phantom summoner
PR - Phantom ranger
SE - Shillien elder
SK - Shillien knight
AW - Abyss walker
Humans /Ludzie
Glad - Gladiator
PP - Prophet
Sorc - Sorcerer
Necro - Necromancer
WL - Warlord
PAL - Paladin
DA - Dark avenger
WLC - Warlock
TH- Tresure Hunter
HE- Hawkeye

Skróty Enchantów:

 

Ewd- Enchant Wepons D grade
Ead- Enchant Armor D grade
Ewc- Enchant Wepons C grade
Eac- Enchant Armor C grade
Ewb- Enchant Wepons B grade
Eab- Enchant Armor B grade
Ewa- Enchant Wepons A grade
Eaa- Enchant Armor A grade
Ews- Enchant Wepons S grade
Eas - Enchant Armor S grade

Skróty Najważniejszych Lokacji :

 

Rod- Ruins of Despair
Roa- Ruins of Agony
Tan- The Ant Nest
Fg- Forgotten Temple
Ob- Orc Barracks
Ct- Cruma Tower
Eg- Execution Ground
Fos- Field of Silence
Fow- Field of Whispers
Goe- Garden of Eva
Dp- Death Pass
Dv- Dragon Valley
Loa- Lair of Antharas
An-Antharas Nest
Toi- Tower of Insolence
Ev- Enchcanted Valley
Mos- Monastry of Silence

 


Instalacja i Uruchamianie gry Lineage 2

Instalacja

1. Sprawdź wymagania systemowe.

Zanim zaczniesz instalowac grę upewnij się że twój komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe. Są one konieczne do uruchomienia gry na twojim komputerze. SPRAWDŹ WYMAGANIA

2. Ściągnij DirectX i uaktualnij sterowniki.

Najpierw zainstaluj DirectX 9.0c jak równiez najnowsze sterowniki twojej karty graficznej. Jeżeli twój komputer jest odpowiednio zaktualizowany przejdź do następnego kroku.

3. Zainstaluj grę

Zainstaluj Lineage II z CD-ROM albo stwórz tymczasowy folder i pobierz potrzebne pliki z internetu.

4. Wypakuj pobrane pliki i uruchom setup.exe by rozpocząć instalacjię.

5. Kiedy instalacja jest już kompletna, dwukrotnie kliknij na skrót na twojim pulpicie żeby wejśc do świata Lineage II.Gra moze aktualiozwać niektóre pliki.